Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Šroubové kompresory

Společnost Kompresory Kolena má mnohaleté zkušenostmi v oblasti prodeje, oprav a servisu šroubových kompresorů značek Fini, Almig, Atlas Copco, Orlík a Schneider. Svým zákazníků nabízí možnost dokoupení náhradních dílů za výhodné ceny a odbornou poradenskou činnost zcela zdarma. Vybírat můžete z široké škály modelů a druhů pohonů.

Technické informace

V oboru stlačování plynů mají moderní šroubové kompresory dominantní postavení a pokrývají převážnou většinu potřeby tlakového vzduchu. Slučují přednosti rotačních, pístových i dynamických kompresorů a stlačují celou škálu plynů od vodíku až po ethan a to včetně jejich směsí.

Použití

Šroubové kompresory jsou vhodné především pro trvalý chod ve velkých a náročných provozech. Vyznačují se optimálním výkonem, nízkou hlučností a širokou škálou dostupných modelů. Oproti pístovým modelům jsou mnohem větších rozměrů a nejsou určeny k přenášení na jiné místo. Jejich životnost je však mnohem vyšší, jsou spolehlivé a výkon lze lehce regulovat.  V případě potřeby lze oba systémy šroubové i pístové kombinovat. Zatímco šroubový kompresor pokryje hlavní spotřebu zařízení, pístový kompresor je automaticky zapínán v době maximální spotřeby.

Pokud hledáte levnější variantu mobilního kompresoru, jistě vás zaujmou pístové kompresory.